1. Kategorie : Stare czasopisma / Old magazines / Alte Zeitungen > Dodatek drugi do Gazety Warszawskiej
 
Aukcja
Wyświetleń: 1987 

R7-5628 DODATEK II GAZETY WARSZAWSKIEJ N.14 - 16.02.1811 - AUKCJA MONET W DREŹNIE (numer gda000003749)

Baerend (sztychasz mennicy) - aukcja monet w Dreźnie. Wynajem pokojów w Pałacu Jabłonowskich. Inne doniesienia i ogłoszenia. Około 20 x 24 cm - 2 strony. Papier czerpany, marginesy wyrównane. Bardzo ciekawy numer z informacją na temat aukcji numizmatycznej.

  Cena   20,00 zł
  Do końca aukcji   Zamknięta
Dodaj do obserwowanych aukcji
  Sprzedający   g_d_a
Warunki sprzedaży
      Pokaż przedmioty sprzedającego
Zadaj pytanie sprzedającemu
Wyślij e-mail do sprzedającego bez zalogowania
g_d_a@interia.pl
  Typ aukcji   Kup teraz
  Liczba dostępnych sztuk   0
Oznaczenia gradingowe stosowane przez GDA

Jak zlecić fotograding?

Warunki sprzedaży, dane do przelewu

DODATEK DRUGI DO GAZETY WARSZAWSKIEJ - NR 14 - 16 LUTEGO 1811
Gazeta Warszawska ukazywała się z przerwami od 1774 roku. Założona po kasacie zakonu jezuitów, zamknięta po zwycięstwie Targowicy, wskrzeszona po wybuchu Insurekcji. Później jeszcze kilkukrotnie zamykana. Początkowo zachowawcza, antyreformatorska, później postępowa. W okresie Księstwa Warszawskiego proniepodległościowa i pronapoleońska, a po upadku Księstwa procarska. Ukazywała się wówczas dwa razy w tygodniu - zwykle we wtorki i soboty. Pod koniec swego istnienia była gazetą Narodowej Demokracji. Przestała ukazywać się w roku 1935.

W okresie Księstwa Warszawskiego Dodatek Drugi do Gazety Warszawskiej często zawierał aktualne doniesienia z kraju i zagranicy. Więcej miejsca poświęcano jednak najróżniejszym obwieszczeniom, listom gończym i prywatnym ogłoszeniom drobnym. Dodatek ten miał objętość jednej kartki, rzadko dwóch kartek.


W numerze między innymi:
Baerend (sztychasz mennicy) - aukcja monet w Dreźnie. Wynajem pokojów w Pałacu Jabłonowskich. Inne doniesienia i ogłoszenia.

Wymiary - objętość - stan:
Około 20 x 24 cm - 2 strony. Papier czerpany, marginesy wyrównane. Bardzo ciekawy numer z informacją na temat aukcji numizmatycznej.


Lista ofert kupna
 
Użytkownik
Kwota  
Liczba
Data sprzedaży
 
kriska
20,00 zł  
1
15-11-2014 23:41:12