1. Kategorie : Monety / Coins / Münzen > Monety starożytne i bizantyjskie / Coins: Ancient > Monety Wielkiej Grecji > Monety miast greckich
2. Kategorie : Monety / Coins / Münzen > Monety starożytne i bizantyjskie / Coins: Ancient > Tetradrachmy
 
Aukcja
Wyświetleń: 2391 

TETRADRACHMA ATEŃSKA NIEFORMENA - WSCHODNIE NAŚLADOWNICTWO - III w.pne (numer gda000011064)

Nieforemna tetradrachma typu ateńskiego. Nieokreślona mennica wschodnia - III wiek pne. Krążek typu "foldet flan" z wyraźnie widoczną strukturą warstwową na rancie. Waga 17.17g, średnica 17-26mm. Takie nieforemne tetradrachmy były dawniej uważane za emisje ateńskie i nadal bardzo często tak się je opisuje. Jednak charakterystyczna warstwowa struktura krążka jednoznacznie świadczy o ich wschodnim pochodzeniu. Ładnie wybite egzemplarze na mocno wydłużonym krążku, nie trafiają się zbyt często i są atrakcyjną pozycją w zbiorze.

  Cena   1 500,00 zł
  Do końca aukcji   Bez terminu
Dodaj do obserwowanych aukcji
  Sprzedający   PDA
Warunki sprzedaży
      Pokaż przedmioty sprzedającego
Zadaj pytanie sprzedającemu
Wyślij e-mail do sprzedającego bez zalogowania
pda@echostar.pl
  Typ aukcji   Kup teraz
  Liczba dostępnych sztuk   1
Kup teraz

Jeżeli klikniesz na przycisk poniżej, staniesz się nabywcą oferowanego przedmiotu. 
tel./fax: 0 61 847 52 47
kom.: 601 74 72 66
pda@echostar.pl
Poznański Dom Aukcyjny to firma profesjonalnie zajmująca się numizmatyką. Mieścimy się w Poznaniu. Prowadzimy skup i sprzedaż różnych monet - od antycznych do współczesnych. Corocznie organizujemy aukcję numizmatyczną. Firma nie posiada sklepu stacjonarnego.
Poznański Dom Aukcyjny
ul. Jeżycka 19/8
60-865 Poznań

PDA na Allegro
www.pda.com.pl
Warunki sprzedaży


NAŚLADOWNICTWA MONET ATEŃSKICH

Nieforemna tetradrachma typu ateńskiego. Nieokreślona mennica wschodnia - III wiek pne. Krążek typu "foldet flan" z wyraźnie widoczną na rancie strukturą warstwową. Waga 17.17g, średnica 17-26mm. Stan 3+: staranne jak na ten tym wybicie, bardzo dobra czytelność szczegółów, piękna prezencja. Takie nieforemne tetradrachmy były dawniej uważane za emisje ateńskie i nadal bardzo często tak się je opisuje. Jednak charakterystyczna warstwowa struktura krążka jednoznacznie świadczy o ich wschodnim pochodzeniu. Ładnie wybite egzemplarze na mocno wydłużonym krążku, nie trafiają się zbyt często i są atrakcyjną pozycją w zbiorze.